27 Mart 2013 Çarşamba

Haydi Biraz Hareketlenelim!!!

Baharın ilk ayı çoktan gelip geçmişken, dallar pembe beyaz renklenip sonra vakitsiz karla çiçeklerini dökmüşken ve tabi sevgili B. uzun aradan sonra bir ürün tanıtmışken gelmiştir hareketlenmenin zamanı aaa dostlar :D:D İşte maniler yazılası, şiirlere konu olası blogumuzun da hareketlenme vakti Nisan kapıyı çalmak üzereyken geldi de geçiyor bile. Malum konumuz güzellik, bakım, kadınsal mevzular, erkekleri korkutan detaylar :D Sizlere (hatta aranızdan pek çoğu öyle) bu konun üstadlarından derlediğim topladığım yazın renkleri, makyaj trendleri konulu bir yazı yazmak istedim.

1. Makyaj yokmuşcasına boyanmak boyanmakk:D Biliyorsunuz bir kaç senedir özellikle yazları gündeme gelen bu modaya uymak hem basit hem zor. Bir yandan makyaj yapmak çeker gönlümüz, hem herkes de alıştı o gürüntüye, allığa, kalın kaleme, renkli fara.... Bir yandan da hadi bakalım makyajsız ol. Hadı canım sende dedirtiyor. Eee ne yapalım? Yüzü pudraya doğal renklerde bir pudraya ya da yeni moda BB Kremlere bulayalım (ben kendilerini hic denemedim, the balm shelterı tercih ederim), sonra göz altını smokey eyes modasına uygun bi şekilde far fırçamıza bandırdığımız farla ya da  kalemi çekip dağıtarak boyayalım, parlamayan oldukça naturel bir allıkla hafiften renk katalım hadi yollara koyulalım.


Yukarıda ki görüntü bence anlatıyor olayı, nude dudaklar ve smokey smokey bakan efkarlı gözler... Her şey iyi güzel de bu bordo ruj olayı neyin nesi bu durumda? Yani hani o da modaya...


Bence kullanımına en iyi örnek yukarıdaki resimdir arkadaşlar. Yıllardır öğrendik hem dudağı hem gözü badana boya yapmayacağımızı. Birinden biri geri de kalmalı... Valla bence dudak kaybolsun gözler bizim olsun. Özellikle benim gibi kalemsiz rımelsiz kaybolan gözleriniz varsa....
Benim için ideal durum yukarıdakidir ancak dudakları turuncu olanından :D(Gerçi gözler smokey eyestan çıkmış gökyüzünde kara kara bulutlara doğru gitmiş) Saçlarım turuncu ve hani bir de pembeyle renk cümbüşü yaşatmak istememekteyim, her ne kadar da elim bazen pembelere gitse de (özellikle son zamanlarda the balm dan aldığım şahane pembeye). Smokey eyes nasıl yaparız? sorusuna gelince ben üste eyeliner (meybelline kalem gibi olandan) çekiyorum, sonra alta süngerli far fırçası ya da son zamanlarda keşfettiğim the balm far fırcasının geniş yüzeyiyle siyah farı çekiyorum. Aşağıya dağılanları temizliyorum, üst kısmı da biraz siyah farla dağınık hale getiriyorum, rımeli de sürdük mü buyrun smokey eyes yani diyorum :D Zaman zaman borda farı göz kapağımın kıvrıma en yakın kısmına karıştırma fırçasıyla dağınık bir şekilde sürüyorum ve bunu çok seviyorum.


İşte sevgili güzellik tutkunları, bunu bir geri dönüş yazısı sayın ve beni de aranıza alın hadii :D

2 yorum:

  1. evet canım kesınlıkle haklısın gozler bızım olsun :) dudaklar nude da olsa olur :D

    sevgiler

    YanıtlaSil